Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj;

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir.  Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için kremlerle lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

3D KIL TEKNİĞİ

Microblading 3D Kıl Tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar yoğunlaştırılır. Böylece kaşların çok güzel görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol alımı yapılmamalıdır. Ayrıca uygulamadan 1 gün önce ve uygulama günü kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin alınmamalıdır. Uygulama gününden 1–2 gün önce solaryuma girilmemelidir. Dudak bölgesine uygulamada, uygulatan kişinin uçuğu var ise doktora danışarak uygulama gününden önce uçuk önleyici ilaç alması önemlidir?

UYARI: Kalıcı makyaj uygulamasını “Kalıcı Makyaj Sertifika”belgesi olmayan eğitimsiz kişilere yaptırmayın. Yanlış bir kalıcı makyaj uygulamasını kimse yüzünde taşımak istemez.